FOTO | Jucatorii lui Udinese au intrat pe teren purtand fiecare alt tricou! Motivul pentru care au recurs la acest gest

Udinese Lazio Serie A tricouri lazio tricouri udinese Italia
Data publicarii: Luni 09 Aprilie 2018, 12:23
Data actualizarii: Luni 09 Aprilie 2018, 12:29

Jucatorii lui Udinese au purtat fiecare cate un tricou diferit la meciul cu Lazio din ultima etapa de Serie A.

Fiecare jucator al lui Udine a imbracat cate un tricou, reprezentand echipamentele pe care echipa le-a avut in ultimele 11 sezoane. Tricourile au fost cu dungi albe si negre, insa nu au fost identice. Scopul a fost unul caritabil.

Echipamentele au fost scoase la licitatie imediat dupa meci, iar suma stransa va ajunge la fani.

Udinese a pierdut meciul cu Lazio de pe teren propriu, scor 1-2. Lasagna a deschis scorul pentru gazde in minutul 13, dar Immobile si Luis Alberto au intors rezultatul pana la pauza.