VIDEO Fiorentina, 4 bare și un penalty ratat cu Lazio, cu Nico Gonzalez ghinionistul serii! Meci nebun în Serie A

Fiorentina Giacomo Bonaventura Lazio Michael Kayode Nico Gonzalez Italia
Data publicarii: Marti 27 Februarie 2024, 09:22
Data actualizarii: Marti 27 Februarie 2024, 09:32

În cele din urmă, echipa din Florența s-a impus în partida cu lazialii.

Fiorentina a învins-o luni seara, pe teren propriu, scor 2-1, pe Lazio Roma, în ultimul meci al etapei cu numărul 26 din Serie A.

Gazdele au trimis de trei ori în bară în prima repriză, prin Nico Gonzalez - de două ori - şi Belotti, iar cei care au deschis scorul au fost oaspeţii, prin Luis Alberto, în minutul 45.

Nico Gonzalez a nimerit numai bara în Fiorentina - Lazio 2-1

După pauză, Fiorentina a atacat şi a reuşit să egaleze în minutul 61, prin Michael Kayode

Gazdele au mai trimis odată în bară, la penalty-ul aceluiași ghinionist Nico Gonzalez din minutul 67, însă au marcat golul victoriei două minute mai târziu, prin Giacomo Bonaventura.

AC Fiorentina s-a impus cu 2-1 şi este pe locul 7, cu 41 de puncte, în timp ce Lazio este pe 8, cu 40 de puncte.