Egal pentru Juventus! AS Roma și AC Milan au încheiat la egalitate: golurile au fost marcate în prelungiri

Serie A AC Milan AS Roma Italia
Data publicarii: Sambata 29 Aprilie 2023, 21:42
Data actualizarii: Sambata 29 Aprilie 2023, 21:55

AS Roma și AC Milan au încheiat la egalitate, scor 1-1, în etapa a 32-a din Serie A.

Din articol

Cele două goluri au fost înscrise la singurele şuturi pe poartă ale partidei, după minutul 90.

Prima repriză a meciului de pe Olimpico s-a încheiat fără şut pe poartă, într-o ilustrare clară a principiului care a guvernat tactica celor doi antrenori, Jose Mourinho şi Stefano Pioli.

Scorul a fost deschis în minutul 90+4, când Zeki Celik i-a pasat în careu lui Tammy Abraham, iar acesta l-a învins pe Maignan.

După trei minute, însă, oaspeţii au egalat prin Alexis Saelemaekers.

Cu acest egal ambele echipe se află la egalitate de puncte, 57, în clasamentul Seriei A, AC Milan ocupând locul 4, iar AS Roma locul 5.