Cum poti sa ratezi cat Steaua cu Iasi si sa dai si 4 goluri? Iti trebuie un Del Piero: Juve 4-1 Bologna

Data publicarii: Duminica 15 Martie 2009, 09:52
Data actualizarii: Duminica 15 Martie 2009, 11:30

VEZI VIDEO | Disperarea de pe ochii stelistilor din meciul cu Iasi, dupa ce au ratat incredibil din ocazii clare de gol are un contra-exemplu in Italia! Juve a ratat la fel de mult ca Steaua, dar a reusit sa si marcheze de 4 ori cu Bologna.

Bologna a deschis scorul in minutul 24, cand Mutarelli a marcat. Juve a ratat cat intr-un campionat intreg, iar la pauza a fost 1-0 pentru oaspeti.

Fostul jucator al lui Bayern, Salihamidzic, a trezit-o pe Juve la realitate, cand a egalat in minutul 48. Juve a mai marcat inca o data prin Giovinco, in minutul 71, pentru ca 4 minute mai tarziu Del Piero sa-si intre in rol. A marcat o dubla in minutele 75 si 87, iar Juve castiga la scor aceasta partida, desi a ratat enorm pe tot parcursul meciului.