Cristi Chivu, victorie de răsunet în Italia! Ce echipă a reușit să răpună cu Inter Primavera

Italia OFICIAL | Cristi Chivu e noul antrenor de la Inter Primavera! Anuntul italienilor
Iosif Pintilie
Data publicarii: Marti 01 Februarie 2022, 21:18
Data actualizarii: Marti 01 Februarie 2022, 21:28

Inter U19 s-a impus în duelul cu AC Milan U19.

Echipa antrenată de românul Cristian Chivu s-a impus cu 2-1 în fața marii rivale, într-un duel din etapa a 16-a a campionatului Primavera, din Italia. La pauză, scorul era 1-1.

Cristi Chivu, triumf de răsunet

Cesare Casadei şi Lorenzo Peschetola au marcat pentru trupa lui Cristian Chivu, în timp ce golul lui AC Milan U19 a fost marcat de Marco Nasti. Al doilea marcator al lui Inter a fost trimis în teren în minutul 52.

Inter Milano u19 este a doua echipă din clasamentul Primavera, cu 28 de puncte, fiind la egalitate cu ocupanta locului trei, Cagliari. Lider este AS Roma, cu 37 de puncte și un meci în minus, în timp ce AC Milan este abia pe 12, cu 20 de puncte.

Ajuna la 40 de ani, Cristian Chivu a devenit antrenor la echipa primavera, cea care evoluează în UEFA Youth League, în iulie 2021. Acesta are o medie de 1.91 puncte pe meci, înregistrând 14 victorii, 5 remize și 5 înfrângeri în toate competițiile.