VIDEO Chivu a luat si SuperCupa Italiei: Inter 3-1 Roma! Dubla Eto'o, Lobont meci negru!

Inter Milano AS Roma Bogdan Lobont cristi chivu Super Cupa Italiei Italia
Data publicarii: Sambata 21 August 2010, 23:40
Data actualizarii: Sambata 21 August 2010, 23:53

Inter mai adauga un trofeu la tripla de vis de sezonul trecut( Cupa, Campionat, Champions League). Romanii Chivu si Lobont au jucat titulari tot meciul castigat de Inter cu 3-1!

Roma a condus in meciul in care Benitez a trimis pe teren un 11 din era Jose Mourinho la Inter! Riise a deschis scorul.

Pandev a egalat dupa o greseala grava in apararea Romei unde Lobont nu a prins o zi buna! Dubla lui Eto'o i-a adus lui Inter Super Cupa Italiei!

Fazele meciului:

Min 96: Final de meci! Inter castiga Super Cupa Italiei!

Min 89: Julio Cesar intervine excelent la Mexes dupa o minge deviata de Chivu!

Min 84: Okaka vede galben pentru un falt la Chivu!

Min 80: GOL Inter! Taddei pierde o minge, Sneijder il angajeaza pe Eto'o care nu-l iarta pe Lobont!

Min 73: Meciul este reluat dupa 3 minute de pauza!

Min 70: Fanii arunca cu petarde si fumigene in careul lui Julio Cesar! Meciul este suspendat! Totti discuta cu suporterii!

Min 69: GOL Inter! Eto'o din pasa lui Milito il invinge pe Lobont!

Min 64: Gol anulat pentru Inter! Ero'o este fata in fata cu Lobont insa nu trage ci ii paseaza lui Milito. Acesta trimite mingea in poarta insa golul este anulat pentru pozitie de offside!

Min 63: Julio Cesar respinge un sut de la 35 de metri al lui Riise

Min 55:
Samuel intervine decisiv dupa un slalom in careu al lui Menez!

Min 53:
Roma forteaza! De cateva minute bune o inghesuie in careu pe Inter fara a pune in pericol mare poarta lui J Cesar!

Min 47: Roma nu face nicio schimbare! Benitez il baga pe
Stankovic in locul lui Zanetti!

Min 46: Incepe repriza a doua!

Min 45 - Finalul primei reprize-

Min 42: GOL Inter! Pandev egaleaza dupa o pozitionare proasta a lui Lobont!

Min 34: Lobont blocheaza fara probleme un sut puternic al lui Maicon!

Min 32:
Milito controleaza bine in careu o minge insa suteaza slab!

Min 30: Lobont respinge un sut al lui Cristi Chivu!

Min 27: Eto'o trece de Lobont dupa o pasa a lui Sneijder  insa este semnalat in afara de joc!

Min 26:
Perrotta il faulteaza pe Sneijder si primeste galben!

Min 24: Sneijder
suteaza din pozitie centrala de la 20 de metri!

Min 20: Gol ROMA! Inscrie Riise din marginea careului dupa o pasa  a lui Totti!

Min 17:
Eto'o este servit excelent de Maicon insa Cassetti salveaza faza pentru Roma!

Min 10:
Ocazie mare pentru Vucinic care angajat bine de Totti se gaseste singur cu Julio Cesar, insa trimite slab!

Min 8: Sneijder are din nou o ocazie buna, insa mingea trimisa de jucatorul lui Inter trece peste poarta!

Min 7: Ocazie pentru Sneijder dupa o actiune personala!

Min 1:  Meciul incepe cu un minut de reculegere pentru fostul presedinte Francesco Cossiga!

Echipe de start:

Inter: 1 Julio Cesar; 13 Maicon, 6 Lucio, 25 Samuel, 26 Chivu; 4 Zanetti, 19 Cambiasso; 27 Pandev, 10 Sneijder, 9 Eto'o; 22 Milito.

Rezerve: 12 Castellazzi, 2 Cordoba, 5 Stankovic, 17 Mariga, 23 Materazzi, 29 Coutinho, 88 Biabiany.
Antrenor: Rafael Benitez

Roma: 1 Lobont; 77 Cassetti, 5 Mexes, 4 Juan, 17 Riise; 20 Perrotta, 7 Pizarro, 16 De Rossi; 94 Menez; 10 Totti, 9 Vucinic.

Rezerve: 32 Doni, 8 Adriano, 11 Taddei, 25 G.Burdisso, 33 Brighi, 87 Rosi, 89 Okaka.
Antrenor: Claudio Ranieri

Arbitru: Mauro Bergonzi