Ce se facea Milan fara Ibra? Suedezul si-a salvat echipa de la eliminarea din Cupa! Are un nou look! FOTO

AC Milan Palermo Zlatan Ibrahimovic Italia
Data publicarii: Joi 21 Aprilie 2011, 12:09
Data actualizarii: Joi 21 Aprilie 2011, 12:18

"Ibra salveaza Milanul" a titrat Gazzetta dello Sport dupa remiza liderului din Italia cu echipa lui Goian in semifinalele Cupei!

AC Milan si Palermo au terminat la egalitate prima mansa a semifinalei Cupei Italiei!

Palermo a reusit sa tina in tensiune Milanul pe San Siro, dupa ce au intors scorul de la 1-0 la 1-2. Cu Goian titular, Palermo a reusit un joc bun, land prima optiune de calificare in finala.

Ibrahimovic a deschis scorul in minutul 4, iar Pastore a egalat 10 minute mai tarziu. Imediat dupa pauza, Hernandez a dus in avantaj echipal lui Goian, pentru ca in minutul 76 Emanuelson sa egaleze cu un sut din interiorul careului!

2-2 si calificarea se va juca in retur!