Cand bate el, e mai rau ca la penalty! Pirlo a reusit o noua executie MAGICA din lovitura libera! Portarul n-a avut ce face

Juventus Torino Andrea Pirlo Italia
Data publicarii: Duminica 02 Noiembrie 2014, 10:06
Data actualizarii: Duminica 02 Noiembrie 2014, 10:35

Andrea Pirlo a spart gheata in Serie A in acest sezon. Iar reusita a fost superba!

Empoli 0-2 Juventus / Juventus a urcat din nou pe primul loc in clasamentul din Serie A in urma victoriei de la Empoli, coroborata de infrangerea celor de la AS Roma, 0-2, in deplasare la Napoli. Inaintea acestei etape, cele 2 echipe erau la egalitate perfecta!

Andrea Pirlo a fost inca o data eroul celor de la Juventus. La 35 de ani, Pirlo a fost integralist si a reusit sa deschida scorul in minutul 61 dupa o lovitura libera batuta perfect! Portarul oaspetilor, Davide Bassi, a sarit in zadar dupa mingea, executia lui Pirlo fiind prea buna!

Morata a reusit 11 minute mai tarziu sa marcheze golul 2 si sa risipeasca orice emotie pentru Juventus. Pentru actuala campioana a Italiei urmeaza duelul din Champions League cu Olympiakos, apoi un meci in Serie A contra celor de la Parma.