Asta e umilinta maxima: gol din corner printre picioarele unui fundas! Di Natale, hattrick cu Napoli! VIDEO

Napoli Udinese Italia
Data publicarii: Duminica 28 Noiembrie 2010, 18:22
Data actualizarii: Duminica 28 Noiembrie 2010, 18:31

Udinese 3-1 Napoli / Di Natale a facut un meci magic impotriva adversalei Stelei din Europa League

Di Natale a reusit un hattrick de senzatie in meciul cu Napoli. Dupa ce a dechis scorul din penalty, atacantul a reusit o executie fenomenala si a marcat in vinclu de la 25 de metri.

Cireasa de pe tort a fost insa golul al treilea, cand Di Natale a inscris direct din corner, printre picioarele unui fundas de la Napoli.

Hamsik a redus din diferenta in minutul 58 si a ratat un penalty 7 minute mai tarziu.

Napoli: 26. De Sanctis - 13. Santacroce (12. Dumitru '74), 28. Cannavaro, 14. Campagnaro - 11. Maggio, 5. Pazienza (91. Maiello '66), 23. Gargano, 8. Dossena (3. Vitale '53) - 17. Hamsik, 22. Lavezzi - 7. Cavani.