Asta e golul saptamanii in Europa! De aia costa Belotti 60 de milioane. VIDEO: Ce gol a dat in Serie A

Andrea Belotti Torino Italia
Data publicarii: Luni 28 August 2017, 10:47
Data actualizarii: Luni 28 August 2017, 10:49

Contra lui Sassuolo, Belotti a marcat primul gol al sau in acest sezon. Executia e de tinut minte!

Al 3-lea golgeter al sezonului trecut, Belotti n-a parasit-o pe Torino in ciuda ofertelor mari facute pentru el vara asta. L-au vrut Chelsea si Arsenal, insa italienii au tinut la pret si au anuntat ca varful de 23 de ani nu pleaca fara 60 de milioane de euro.

Belotti n-a parut deloc afectat de faptul ca niciuna dintre mutarile uriase despre care s-a vorbit toata vara nu s-a realizat. Andrea a marcat un gol senzational cu Sassuolo. Chiar inainte de pauza, Belotti a reluat genial o centrare de pe partea dreapta, fara nicio sansa pentru portarul advers. Torino - Sassuolo s-a terminat 3-0. Ljajic si Obi ain inscris in minutele 84 si 88.