Ionut Radu Andrei Radu Atalanta Genoa penalty Italia RADU A APARAT PENALTY IN SERIE A! Reactiile curg dupa o parada incredibila: "Urmasul lui Handanovic la Inter!" VIDEO
Data publicarii: Sambata 22 Decembrie 2018, 17:27
Data actualizarii: Sambata 22 Decembrie 2018, 20:43

Ionut Radu a aparat un penalty in meciul Genoa - Atalanta.

Ionut Radu a fost in continuare titularizat de antrenorul‎ Cesare Prandelli si romanul nu a dezamagit. In minutul 36, la scorul de 0-0 in disputa dintre Genoa si Atalanta, portarul nationalei de tineret a parat penalty-ul executat de Ilicic.

Radu nu este la prima interventie de acest fel. Romanul a salvat nationala de tineret la meciul cu Portugalia, din preliminarile pentru Euro 2019. Mirel Radoi era la debutul sau pe banca nationalei mici si a obtinut un succes extrem de important contra lusitanilor. Ionut Radu a fost eroul Romaniei: portarul celor de la Genoa a aparat un penalty in minutul 9 al prelungirilor, practic la ultima faza a meciului, si a securizat o victorie uriasa.

• RADU A APARAT PENALTY IN SERIE A! Reactiile curg dupa o parada incredibila: Urmasul lui Handanovic la Inter! VIDEO

Romanul a bifat 12 partide pentru Genoa in Serie A si pare sa fi castigat de tot increderea antrenorului, dar si a fanilor italeni. In acest context, Inter Milano l-ar putea aduce din nou pe Radu pe San Siro.

Italienii au reactionat imediat dupa parada portarului roman. El a mai avut si alte interventii extraordinare, iar italienii cred ca poate fi urmasul lui Handanovic la Inter Milano.

Da click aici sa vezi parada senzationala!

ANDREI RADU, INVINS DIN PENALTY CU GREU!

Atalanta a marcat pana la urma din penalty, prin Zapata, 10 minute mai tarziu. Radu a fost aproape sa respinga din nou, insa mingea a trecut pe sub mana portarului roman!