Alessandro THE GREAT! Toata lumea credea ca s-a terminat, dar el NU a fost de acord! VIDEO

AS Roma AC Torino Alessandro Florenzi Italia Juventus Torino Italia
Data publicarii: Miercuri 26 Martie 2014, 11:38
Data actualizarii: Miercuri 26 Martie 2014, 11:37

►PRO TV prezinta: Petrolul - Astra, azi 20:30 si Steaua - Dinamo, joi 20:30! Fotbal pentru toata lumea!

AS Roma a castigat cu 2-1 meciul cu Torino, in chiar penultimul minut.

Mai intai a marcat Destro, pentru Roma, in minutul 41, din pasa lui Gervinho. Show-ul a continuat, cand Torino a egalat.

Reusita lui Immobile, gol al egalarii, a venit in minutul 52. Un voleu superb, din unghi, cu care le-a 'stins lumina' celor de la Roma - VIDEO AICI.

Cand toata lumea credea ca meciul se va termina egal, arbitrul a aratat 3 minute de prelungire de la margine.

In chiar penultimul minut, Gervinho mai da o pasa magica, iar Alessandro Florenzi da golul care a declansat nebunia! 2-1 final si Roma inca mai spera la titlu - VIDEO AICI.

AS Roma ramane pe locul doi in clasamentul din Italia, la 11 puncte in spatele lui Juventus. Pana la final mai sunt 9 partide, iar doar o minune o mai poate opri pe 'Batrana Doamna' din cursa pentru titlu.

Penultima etapa are programat un meci de totul sau nimic: AS Roma - Juventus, partida care poate rasturna clasamentul, daca Juve isi pierde din avans pana atunci.