NOUL CHIVU a facut SHOW in Cupa Italiei! Popescu a inscris pe stadionul pe care Steaua a trait un cosmar! Napoli 2-1 Cesena! VIDEO

Italia
Data publicarii: Joi 12 Ianuarie 2012, 22:21
Data actualizarii: Vineri 13 Ianuarie 2012, 09:07

Cesena a fost aproape de a produce marea surpriza de a elimina pe Napoli din optimile Cupei Italiei. Mutu a fost rezerva insa un alt roman i-a luat locul in primul 11 si a facut senzatie.

Fundasul Stefan Popescu a fost titular si a inscris un gol pentru Cesena in minutul 20. In minutul 29 a fost schimbat iar echipa sa a mai luat doua goluri pana la finalul meciului si a fost eliminata din Cupa Italiei.

Cavani si Pandev au inscris pentru Napoli care s-a calificat in sferturi, unde va juca impotriva castigatoarei din Inter - Genoa. VEZI aici golul!

Min 87: Pandev inscrie pentru Napoli
Min 65 Cavani inscrie pentru Napoli
Stefan Popescu a deschis scorul in minutul 20 cu un sut din careu. In minutul 29 a fost schimbaat cu Parolo.

Napoli: Rosati - Fernandez, Cannavaro, Britos - Zuniga, Dzemaili, Inler, Dosena - Vargas, Cavani, Hamsik

Cesena: Ravaglia - Lauro, Popescu, Rossi, Vesi, Benalouane - Arrigoni, Colucci, Ghezzal - Renella, Bogdani