VIDEO / Fiorentina 1-0 Chievo! Mutu a fost primit in aplauzele fanilor, vezi cum a contribuit la gol:

Fiorentina Adrian Mutu Italia
Data publicarii: Duminica 07 Noiembrie 2010, 16:02
Data actualizarii: Duminica 07 Noiembrie 2010, 16:08

Mutu a fost primit in aplauzele fanilor de pe Artemio Franchi la primul meci pentru atacantului roman in fata propriilor suporteri de la suspendare.

Echipele de start:

Fiorentina
(4-2-3-1): Boruc, Comotto, Kroldup, Gamberini, Pasqual, Donadel, Bolatti, Marchionni, Mutu, Santana, Gilardino. (Avramov, Vargas, Papa Waigo, Ljajic, Cerci, De Silvestri)

Chievo (4-3-1-2): Sorrentino; Frey, Andreolli, Cesar, Mantovani; Bentivoglio, Guana, Marcolini; Constant; Moscardelli, Thereau. (Squizzi, Mandelli, Granoche, Jokic, Rigoni, Bogliacino, De Paula).

Fiorentina a castigat partida cu Chievo cu 1-0, prin golul lui Cerci din minutul 80. Mutu a fost si el aproape de a marca in prima repriza dintr-o lovitura libera, dar norocul nu i-a suras atacantului roman.