Chivu titular in Torino 1 - 3 Inter

Cristian Chivu Inter Milano Torino Italia
Data publicarii: Duminica 21 Septembrie 2008, 16:27
Data actualizarii: Duminica 21 Septembrie 2008, 18:08
Interul a revenit cu o mare pofta de joc dupa meciurile din Liga si a inscris trei goluri in deplasarea de la Torino.

Cu Chivu pentru prima oara in teren dupa operatia la umar, trupa lui Mourinho a reusit sa castige cu 3-1 si este pe primul loc in Italia cu sapte puncte, la egalitate cu Juventus.

Inter a deschis scorul in minutul 24, dupa autoglul lui Pisani. Maicon a lovit doua minute mai taziu si a dus avantajul ui Inter la 2-0. Dupa pauza, golgeterul lui Inter, Zlatan Ibrahimovici, a mai inscris o data pentru 3-0 si a adus linistea in tribune. Abbruscato a inscris si el pentru Torino, insa golul nu a contat decat la onoare. Inter castiga cu 3-1 si ocupa locul I in Italia cu 7 puncte, la egalitate cu colega din Champions League, Juventus.