12/12/12, o zi pe care Juve nu o va uita! Fanii au crezut ca vine sfarsitul lumii dupa golul asta! :) VIDEO si Galerie FOTO:

Juventus Torino Adrian Mutu Ajaccio Sebastian Giovinco Italia
Data publicarii: Joi 13 Decembrie 2012, 15:25
Data actualizarii: Joi 13 Decembrie 2012, 15:25

Italienii au reusit un record rar pentru un meci de fotbal, aparent fara importanta. Giovinco ne ofera astazi Galeria Zilei. Click AICI pentru FOTO:

Juventus are un procentaj formidabil de victorii acasa. Ultima data au castigat in Cupa Italiei, cu 1-0, in fata celor de la Cagliari.

Socul a venit abia dupa pauza, cand a marcat Giovinco. El nu este un golgheter obisnuit al echipei, dar pare sa devina, dupa cum cred fanii lui Juventus.

Numai ca altceva socheaza: Giovinco a marcat in minutul 12 al reprizei a doua, in ziua de 12 a lunii a 12-a, in 2012. Si ca sa fie recordul si mai frumos, Giovinco are numarul 12 pe tricou. Frumoasa coincidenta, nu? :) VIDEO CU GOLUL

Mutu a fost si el 'in carti' :) Are tot numarul 12 la Ajaccio si a marcat ieri, pe 12/12/12, in campionatul din Franta. Golul lui Mutu a fost pentru 1-0, in meciul cu Reims, castigat de corsicani cu 2-0. VIDEO AICI CU GOLUL