Anglia 2-1 Tara Galilor, dupa o rasturnare fantastica de scor adusa de Vardy si Sturridge. Rezumatul VIDEO

Data publicarii: Vineri 17 Iunie 2016, 11:25
Data actualizarii: Vineri 17 Iunie 2016, 11:30

Anglia a invins Tara Galilor in duelul britanic de la EURO, insa dupa un meci absolut nebun. Galezii au deschis scorul prin vedeta lor, Gareth Bale, dintr-o lovitura libera, dar au fost invinsi de Vardy si Sturridge, intrati pe parcurs.

Roy Hodgson a preferat sa-i tina pe banca de rezerve pe Jamie Vardy, goleadorul lui Leicester, si pe Daniel Sturridge, atacantul lui Liverpool. Iar meciul a inceput prost pentru englezi, care nu au reusit sa se apropie amenintator de poarta lui Wayne Hennessey, cu exceptia unei singure faze la care Sterling a trimis pe langa poarta adversa.

Gareth Bale a declansat nebunia in sectorul de tribuna ocupat de galezi chiar inainte de pauza, dupa ce a inscris dintr-o lovitura libera de la 35 de metri.

Hodgson a mutat in repriza secunda si i-a introdus pe Vardy si Daniel Sturridge, iar mutarile s-au dovedit a fi inspirate. Cei doi au reusit sa intoarca scorul, ultimul dintre ei marcand in minutele de prelungire.