Victorie clara pentru resiteni: UCM Resita 31-25 HRK Karlovac!

HRK Karlovac UCM Resita Handbal
Data publicarii: Sambata 15 Noiembrie 2008, 20:47
Data actualizarii: Sambata 15 Noiembrie 2008, 20:51
Echipa de Handbal UCM Resita a invins pe teren propriu pe croatii de la HRK Karlovac, cu scorul de 31-25, (14-14), in prima mansa a turului trei din Challenger Cup

In minutul 30, pivotul Gheorghe Irimescu a fost eliminat definitiv pentru prosteste, arbitrii muntenegreni ai partidei fiind indelung fluierati.

Dupa pauza, UCM a avut o alta atitudine, dar si un joc mai apropiat de valoarea sa reala, conducand cu 8 si chiar 10 goluri diferenta. Croatii au recuperat insa in ultimele cinci minute ale partidei, (26-24), astfel ca finalul a fost dramatic. Scor final 31-25, sârbul Bojan Butulija, cu 8 goluri, fiind principalul marcator pentru UCM Resita.

Returul meciului cu Karlovac va avea loc in Croatia, in 22 noiembrie, de la ora 20.00.
In aceeasi faza a Challenge Cup, duminica, in deplasare, CSU Bucovina Suceava va intâlni Bologna United (Italia), in timp ce Stiinta Bacau joaca tot in Italia, sambata seara, cu Gammadue Secchia.