VEZI CUM A SARBATORIT ROMANIA CALIFICAREA IN SEMIFINALA CU FRANTA

Data publicarii: Joi 13 Decembrie 2007, 23:44
Data actualizarii: Joi 13 Decembrie 2007, 23:44
AM BATUT FRANTA SI ARBITRII!

Romania merge in semifinalele Mondialului de handbal din Franta. Hutupan si compania au castigat in fata gazdelor, dar si a arbitrilor care au ajutat Franta pana spre finalul meciului. Romania a deschis scorul , dar frantuzoicele s-au distantat in prima repriza pana la sase goluri. La pauza, albastrele aveau 14-8 pe tabela. Repriza a doua a fost mult mai buna pentru fetele lui Tadici, care au revenit in meci gratie Luminitei Hutupan. Frantuzoaicele nu au marcat timp de opt minute, iar in minutul 37 ne-am apropiat la un singur gol. Primul egal, 17-17, a fost in minutul 45. Meciul s-a terminat la egalitate, 24-24, si au urmat prelungirile. Dupa prima serie, scorul a fost 27 la 27. Pe final, Romania s-a distanta la 34-31.

Romania merge in semifinale, acolo unde va intalni campioana mondiala Rusia, intr-o reeditare a finalei de acum doi ani.