Nici de data asta: Kiel 38-24 HCM Constanta - VEZI REZUMAT!

Data publicarii: Joi 22 Noiembrie 2007, 20:18
Data actualizarii: Joi 22 Noiembrie 2007, 20:18
CAMPIOANA ROMANIEI, ELIMINATA DIN CUPELE EUROPENE!

Nici ultimul meci din grupele Ligii Campionilor n-a fost cu noroc pentru campioana Romaniei la handbal masculin. HCM Constanta a pierdut cu 24-38 in deplasare, in fata campioanei Europei, Kiel. Dupa 31-47 in meciul tur, HCM spera intr-un egal care sa-i permita sa continue in Cupa Cupelor, mai ales ca nemtii erau deja calificati.

Nemtii, tot nemti insa, iar Kiel si-a vazut de treaba si a marcat gol dupa gol in poarta formatiei noastre. Cu 10 minute inainte de final, HCM a avut un moment favorabil: condusa cu doar 5 goluri si cu un om in plus, campioana Romaniei n-a reusit sa profite de superioritatea numerica. Mai mult, in final a incasat aproape cat intr-o repriza, astfel ca a pierdut la 14 goluri. O noua infrangere dureroasa in Liga Campionilor si ultimul meci in Europa pentru campioana Romaniei.