VIDEO Măgura Cisnădie - CSM București 25-34! Victorie la scor obținută de „tigroaice”

Magura Cisnadie - CSM Bucuresti CSM Bucuresti Magura Cisnadie Handbal
Data publicarii: Sambata 03 Septembrie 2022, 17:05
Data actualizarii: Sambata 03 Septembrie 2022, 19:34

CSM București s-a impus la nouă goluri pe terenul lui Măgura Cisnădie, scor 25-34, în etapa a treia din Liga Florilor.

Măgura Cisnădie - CSM București 25-34

FINAL

Min. 60: Cisnădie s-a apropiat în mai multe rânduri de CSM București, însă vicecampioanele au gestionat foarte bine avantajul de pe tabelă și a câștigat la nouă goluri.

Min. 41: (17-24) CSM București se distanțează pe tabelă. Cisnădie, un singur gol marcat în primele zece minute ale părții secunde.

Min. 31: A început repriza secundă!

PAUZĂ

Min. 30: (16-17) Egalată după ce a condus timp de nouă minute la distanță de goluri, CSM  București intră în avantaj la vestiare.

Min. 27: (16-15) Cisnădie revine la conducerea meciului după nouă minute.

Min. 20: (9-11) Cu o Cristina Neagu intrată în formă, bucureștencele capătă încredere și se distanțează pe tabelă. Time-out cerut de antrenorul gazdelor.

Min. 18: (9-10) CSM trece din nou la conducerea meciului după aproximativ 15 minute în care a alergat după egalare.

Min. 10: Debut echilibrat de meci. Cele două echipe se succed la conducerea partidei.

Min. 1: A început partida!

Meciul din etapa a treia a Ligii Florilor are loc la Sala Polivalentă Măgura Cisnădie și, potrivit site-ului echipei gazdă, biletele s-au pus în vânzare la casieria primăriei Cisnadie, iar azi, în ziua jocului, la Sala Polivalentă.

Prețurile biletelor

- Tribune: 15 lei

- Peluze: 10 lei

Măgură Cisnădie - CSM București, LIVE de la 17:30

Cisnădie ocupă locul 7 în campionat, cu patru puncte, în timp ce Cristina Neagu și colegele sale se află pe patru, cu patru puncte, dar golaveraj superior.

Măgura Cisnădie a debutat cu un egala acasă, scor 31-31 cu Dunărea Brăila, iar în runda a doua a campionatului s-a impus în deplasare, scor 21-17 pe terenul celor de la Dacia Mioveni. De partea cealaltă, echipa lui Adi Vasile a remizat în deplasare cu Rapid, scor 31-31, iar în etapa precendetă a învins-o pe teren propriu pe CSM Târgu Jiu, scor 34-28.