Handbal Campionatul european de handbal feminin Romania handball Handbal

FOTO Emoții pentru „tricolore” la Skopje! Iulia Dumanska s-a izbit de bară și a suferit o comoție

România - Olanda, duel în grupele Campionatului European de handbal feminin.

Data publicarii: Sambata 05 Noiembrie 2022, 22:22
Data actualizarii: Sambata 05 Noiembrie 2022, 23:14

După un start bun de meci al olandezelor, „tricolorele” au revenit și au restabilit egalitatea, iar pentru câteva minute cele nouă naționale au mers cap la cap. A fost 14-12 la pauză pentru naționala Olandei.

Prima parte a meciului a fost marcată de accidentarea cuplită suferită de Iulia Dumanska, poartarul naționalei, în minutul 21. Olandezele au încercat să marcheze de la dinstanță, iar portărița României, care revenea de pe bancă, s-a aruncat după balon în încercarea de a-l respinge, iar în alunecare s-a lovit de bară. Dumanska nu a mai revenit de pe teren după accidentare.

Florentin Pera, antrenorul naționalei României, a rămas înmărmurit în momentul în care a văzut accidentarea suferită de Dumanska.