Oare asta-i doliu? Maghiarii ne-au injurat tot meciul! DVSC Debrecen 34-29 Otelul

Data publicarii: Duminica 08 Februarie 2009, 18:50
Data actualizarii: Duminica 08 Februarie 2009, 19:21
Fetele de la Otelul au pierdut in primul meci din optimile Cupei Cupelor, in fata celor de la DVSC Debrecen, scor 34-29 (19-14). Jucatoarele ambelor echipe au purtat banderole negre in memoria lui Marian Cozma.

Partida a fost dominata de formatia ungara, dar dupa pauza Otelul a revenit puternic in joc, egaland 25-25, cu zece minute inainte de final. Cei peste 2500 de fani au uitat din acel moment de minutul de reculegere tinut in debut in memoria pivotului Marian Cozma, decedat in noaptea precedenta la Veszprem, si au scandat triviliatati la adresa echipei romanesti, dar s-au calmat spre final, cand favoritele s-au detasat pe tabela.
Jucatoarele ambelor echipe au purtat banderole negre atasate pe maneca stanga a tricourilor, in semn de respect pentru disparitia handbalistului Marian Cozma.