VIDEO CSU Suceava - Dinamo 32-38! „Dulăii” au câștigat cel de-al treilea meci consecutiv din Liga Zimbrilor

Dinamo CSU Suceava Liga Campionilor la Handbal Masculin Liga Nationala de Handbal Masculin Liga Zimbrilor Handbal
Data publicarii: Vineri 02 Septembrie 2022, 18:00
Data actualizarii: Vineri 02 Septembrie 2022, 20:57

CSU Suceava nu a avut nicio șansă în fața lui Dinamo. După zece minute de echilibru, „dulăii” s-au așezat la conducerea meciului și nu au mai cedat până la final. CSU Suceava - Dinamo s-a încheiat 32-38.

CSU Suceava - Dinamo 32-38

FINAL

Min. 60: Moldovenii au mai recuperat din diferență pe finalul partidei, însă Dinamo a gestionat foarte bine situați și s-a impus la șase goluri (32-38).

Min. 49: (25-33) „Dulăii” s-au distanțat pentru prima oară la opt goluri, iar antrenorul sucevenilor a cerut time-out.

Min. 31: (17-22) Dinamo a avut posesia în startul reprizei secunde și a marcat la primul atac al părții secunde.

PAUZĂ

Min. 30: „Dulăii” au un avantaj de patru goluri la pauză (17-21). Gol frumos marcat de dinamoviști la ultima fază a reprizei.

Min. 21: (11-16) Dinamo se distanțează pentru prima oară la o distanță de cinci goluri.

Min. 15: (9-12) După ultima egalitate înregistrată pe tabelă în minutul nouă,  a scorul de 5-5, Dinamo a trecut la conducerea meciului și a reușit să mențină constant o diferență de trei goluri între ea și adversară.

Min. 6: (3-3) Debut echilibrat de partidă! Conduși în trei rânduri pe tabelă, „dulăii” reșesc de fiecare dată să revină.

Min. 1: A început partida!

Cea mai bună echipă a României, care va debuta în această lună în grupele actualei ediții de Champions League, întâlnește formația care a furnizat surpriza din prima etapă: sucevenii s-au impus la Minaur Baia Mare în runda inaugurală din Liga Zimbrilor.

CSU Suceava - Dinamo, meci din etapa a doua a Ligii Naționale de handbal masculin, se dispută vineri de la ora 17:25 și este transmis LIVE de PRO ARENA și VOYO.

Campioana României, care va debuta în această lună în grupele actualei ediții de Champions League (primul meci este cu SC Magdeburg, pe 15 septembrie), întâlnește echipa care a furnizat surpriza din prima etapă: sucevenii s-au impus cu 30-28 la vicecampioana Minaur Baia Mare în runda inaugurală din Liga Zimbrilor.

Dinamo vine după ce a câștigat Supercupa în fața marii rivale Steaua (32-24) și după două victorii în Liga Zimbrilor, 34-22 cu HC Buzău (etapa 1) și 34-30 cu CSM Oradea (etapa 7 / devans).

PRO TV a achiziționat drepturile de difuzare a meciurilor echipelor naționale de handbal și a partidelor din campionat, Cupa României și Supercupă pentru următoarele patru sezoane: 2022 – 2023, 2023 – 2024, 2024 – 2025 și 2025 – 2026.