VIDEO Dinamo - CSM Oradea 34-30 | Gazdele se impun la patru goluri diferență și se pregătesc intensiv de Champions League

Dinamo - CSM Oradea handbal live Liga Nationala de Handbal Handbal
Data publicarii: Luni 29 August 2022, 19:00
Data actualizarii: Luni 29 August 2022, 20:49

Partida din Sala Dinamo e în devans din cadrul etapei a șaptea a Ligii Zimbrilor. Meciul poate fi vizionat AICI.

Dinamo - CSM Oradea, în direct pe Pro Arena și VOYO

MIN. 60 Dinamo - CSM Oradea 34-30 | Final de meci! Gazdele se impun la București în jocul devans din etapa a șaptea. Racoțea, Da Silva, Pascual, Kasparek, Humet, Akimenko, Bizau, Bokhan, Shebib, Mohamed au marcat pentru Dinamo. Oarga, Kovacs, Szasz, Turcu, Djukic, Ivancenco și Aungurenci, pentru CSM Oradea. Cel mai bun marcator al gazdelor a fost de departe Humet cu nouă reușite, iar de cealaltă parte, Djukic și Ivanceno au avut ambii câte șapte goluri.

MIN. 50 Dinamo - CSM Oradea 29-24 | Nou-promovata pare că nu mai ține pasul cu gazdele, formație de Champions League. Dinamoviștii au reușit să se impună la cinci goluri diferență după 20 de minute de joc din repriza secundă. Ca în meciul trecut, trupa din București a început slab, însă, și-a revenit pe parcurs.

MIN. 40 Dinamo - CSM Oradea 22-19 | Trei eliminări în nouă minute pentru orădeni, care se află la patru goluri distanță! Gazdele sunt echipa mai bună, atacă mai concentrat și pare că joacă mai echilibrat.

MIN. 31 Partea a doua a început! Racoțea, Da Silva, Ghionea, Pascual, Kasparek, Humet, Akimenko și Mohamed au înscris pentru gazde în prima repriză, iar Szasz, Turcu, Djukic și Ivancenco au marcat pentru oaspeți.

MIN. 30 Dinamo - CSM Oradea 16-15 | Final de primă repriză! Gazdele s-au distanțat, însă oaspeții nu s-au lăsat mai prejos și au atacat egalarea scorului. Orădenii au reușit, cu toate acestea, să micșoreze avantajul creat dedinamoviști la doar un gol.

MIN. 20 Dinamo - CSM Oradea 12-9 | Gazdele au restabilit egalitatea și au majorat diferența la trei goluri. Bucureștenii încearcă să-și securizeze un avantaj încă din prima repriză. Ciprian Iulian (CSM Oradea) a fost eliminat (2') în minutul 16 după ce l-a lovit cu mingea în cap pe portarul bucureștenilor.

MIN. 10 Dinamo - CSM Oradea 5-7 | Oaspeții au părut echipa mai bună în primele minute de joc. Humet Javier (Dinamo) a fost eliminat pentru 2 minute în al treilea minut de joc și a făcut resimțită inferioritatea numerică.

MIN. 1 Jocul a început! Dinamo joacă în devans etapa a șaptea pentru a avea cât mai multe meciuri în picioare înainte de startul Ligii Campionilor, de pe 15 septembrie.

Partida e transmisă în direct pe Pro Arena și VOYO.

"Echipa bihoreană a rămas în București după ce în prima etapă a oferit o replică solidă CSM-ului din localitate. Roș-albaștrii au cedat cu scorul de 26-29, după ce au fost egalii acestora preț de aproximativ 45 minute", au scris pe site-ul oficial cei de la CSM Oradea.

Dinamo a câștigat categoric la Buzău în prima etapă, scor 34-22.