CALIFICAREEE! Oltchim reuseste o performanta INTERZISA fotbalului romanesc! Galacticele Romaniei, pentru a PATRA oara in SEMIFINALELE Ligii:

Data publicarii: Sambata 16 Martie 2013, 16:43
Data actualizarii: Sambata 16 Martie 2013, 16:48

►Morosanu, Badr Hari si Cro Cop in finala K-1, azi 19:00 la Sport.ro!

Oltchim Ramnicu Valcea, echipa 'galactica' a Romaniei, antrenata de Jakov Vestergaard, se afla inaintea ultimului meci din grupele competitiei pe locul 2, la egalitate de puncte cu maghiarele de la Ferencvaros Budapesta, avand insa avantajul meciului direct.

Toate emotiile fetelor 'de aur' ale Oltchimului s-au risipit astazi, dupa ce rivalele de la Ferencvaros si totodata adversarele directe la calificare, au pierdut in Rusia, in fata celor de la Zvezda Zvenigorod, scor 30-27.

Maghiarele au sperat intr-o calificare miraculoasa pana in ultima clipa, reusind chiar sa intre la pauza cu un avantaj de patru goluri. In repriza a doua, rusoaicele au reusit insa sa intoarca, fiind impinse de la spate de evolutia senzationala a portaritei Sidorova.

Fetelor de la Oltchim le ramane acum sa se lupte doar pentru primul loc din grupa, acestea urmand sa intalneasca maine Krim Ljublijana, echipa aflata pe primul loc si pe care trebuie sa o invinga la 5 goluri diferenta.