AM PIERDUT CUPA CUPELOR: RULMENTUL 19-25 LARVIK

Data publicarii: Sambata 24 Mai 2008, 16:38
Data actualizarii: Sambata 24 Mai 2008, 16:38
RULMENTUL PIERDE CUPA ADUSA DE OLTCHIM IN ROMANIA

Rulmentul nu poate tine Cupa Cupelor in Romania. Cu Basescu in tribune, handbalistele Marianei Tarca nu au lasat decat o data senzatia ca pot trece de Larvik. Dupa infrangerea la patru goiluri din tur, Rulmentul a terminat la egalitate, 10-10, dupa prima repriza. Imediat dupa pauza, brasovencele s-au desprins la cea mai mare diferenta, la doua goluri. Era minutul 32. Gogarla si compania au avut sanse  meciului in mana, atunci cand au marcat pentru o diferenta de trei goluri. Reusita a fost insa anulata pentru pasi si aici s-a decis meciu. Cea  urmat a fost doar un galop al norvegiencelor.

Rumentul 19 - 25 Larvik si Mariana Tarca nu poate tine in tara Cupa Cupelor, cupa pe care o castigase marele ei rival, Tadici, in sezonul trecut.