Stadion modern, Wi-Fi slab! Plângere inedită făcută de oficialii lui Union Berlin după meciul din Champions League

Santiago Bernabeu Champions League Real Madrid Union Berlin Grupe
Data publicarii: Vineri 22 Septembrie 2023, 13:20
Data actualizarii: Vineri 22 Septembrie 2023, 13:23

Real Madrid și Union Berlin s-au duelat în prima rundă a grupelor UEFA Champions League, scor 1-0.

Realul s-a impus la limită în meciul cu Union Berlin de pe teren propriu, scor 1-0. Singurul gol al partidei a fost marcat de Jude Bellingham, în al patrulea minut de prelungiri. Gruparea germană a rezistat eroic pe Santiago Bernabeu, deschis în întregime publicului după renovare, dar a avut o singură nemulțumire după meci.

Nemții s-au plâns, prin intermediul rețelelor sociale, de funcționalitatea Wi-Fi-ului de pe Santiago Bernabeu.

Nemții, nemulțumiți de internetul de pe Santiago Bernabeu

Departamentul de comunicare al lui Union Berlin a vrut să comunice ce se întâmplă pe gazon, în contextul în care era primul meci al echipei în UEFA Champions League, însă nu au reușit să posteze nimic. Pe contul oficial de Twitter al echipei, nemții s-au plâns de Wi-Fi.

„Stadion mare, însă internetul de pe teren lasă mult de dorit. Nu vă putem ajuta cu nicio fotografie”, au scris cei de la Union Berlin pe Twitter.

Santiago Bernabeu a fost renovat recent și deschis în întregime publicului din acest sezon. Arena a fost ultra-modernizată, având un acoperiș retractabil, iar capacitatea a fost mărită cu 6.000 de locuri. Cu toate astea, se pare că stadionul încă se confruntă cu probleme în ceea ce privește internetul.