SOC! Mutu a petrecut in Ungaria: Doua goluri in Debrecen 3-4 Fiorentina!

Adrian Mutu Debrecen Fiorentina Liga Campionilor Grupe
Data publicarii: Marti 20 Octombrie 2009, 23:48
Data actualizarii: Miercuri 21 Octombrie 2009, 00:22

Atacantul Adrian Mutu a marcat doua goluri in meciul pe care Fiorentina l-a castigat, marti, cu scorul de 4-3, in deplasare, in fata formatiei ungare Debrecen, in etapa a treia a grupei E a Ligii Campionilor.

Mutu, care a fost integralist, a marcat in minutele 6 si 20. De asemenea, el a dat pasa de gol la reusita lui Gilardino din minutul 10. Golul al patrulea al Fiorentinei a fost inscris de Santana, in minutul 37.

Pentru Debrecen au inscris Czvitkovics '2, Rudolf '28 si Coulibaly '88.

In celalalt meci al grupei, Liverpool a pierdut cu Olympique Lyon, scor 1-2, prin golurile marcate de Benayoun, in minutul 41, respectiv Gonalons '72 si Delgado '90+1.

Clasamentul grupei este urmatorul: 1. Olympique Lyon - 9 puncte; 2. Fiorentina - 6 puncte; 3. Liverpool - 3 puncte; 4. Debrecen - 0 puncte.