Scene incredibile in Liga Campionilor! Fanii lui Zenit, aproape sa-si OMOARE ca dinamovistii propria echipa la fel intr-un meci vital

Zenit Sankt Petersburg Grupe
Data publicarii: Miercuri 23 Noiembrie 2011, 20:26
Data actualizarii: Miercuri 23 Noiembrie 2011, 20:30

Rar vezi asemenea imagini in Liga Campionilor! Fanii lui Zenit au luat-o razna in a doua repriza.

Putini fani din Europa sunt in stare sa-si ucida meciurile de acasa ale propriilor echipe! Dinamo a patit-o in turul cu Liberec, cand fanii au intrat in teren si partida s-a incheiat cu 3-0 pentru Slovan, acum Zenit a fost aproape sa pateasca la fel.

In minutul 56, Zenit - APOEL a fost intrerupt dupa ce fanii RUSI au trimis zeci de fumigene pe teren.

Nu s-a mai vazut nimic pe teren, iar arbitrul a decis sa opreasca meciul pana cand fumul s-a dus.

Jocul s-a reluat dupa 8 minute, dupa ce Spalletti sa dus la proprii fani sa-i linisteasca.