Ne-am invins: Bordeaux 1-0 CFR!Vezi rezumat

Data publicarii: Miercuri 22 Octombrie 2008, 20:31
Data actualizarii: Joi 23 Octombrie 2008, 01:07

CFR a venit sa se califice in primavara Champions League insa nu si-a dat voie singura sa ajunga acolo. Meciul s-a decis prin autogolul capitanului Cadu!

Romanii nu au reusit sa treaca nici acum de francezi, dupa ce campioana Romaniei a fost invinsa de Bordeaux, cu 1-0! Jucatorii lui Trombetta au inceput bine jocul de aparare si a facut fata onorabil lui Gourcuff si compania.

Din pacate, jocul de atac al CFR-ului nu a mai avut parte de inspiratia de la Roma si Culio sau Kone nu au reusit sa treaca de apararea solida a echipei lui Laurent Blanc. Cand meciul se indrepta spre un rezultat echitabil de egalitate, in minutul 54, capitanul Ricardo Cadu a aparut din senin la o centrare a francezilor si a trimis mingea pe langa Stancioiu, care a plonjat degeaba pentru salvarea de la rusine. Trica a pus capac unei seri negre pentru clujeni, primind cartonas rosu in minutul 89 pentru o simulare penibila chiar in fata arbitrului, acesta urmand sa rateze meciul "retur" de la Cluj.

Banel Nicolita se reincarneaza in capitanul clujenilor si CFR pierde teren in lupta pentru calificare in optimile Champions League, dar pastreaza inca sanse mari de calificare.