Lucescu, rapus de INCREDIBILUL Hulk! Sahtior a terminat cu doi oameni in minus! FC Porto 2-1 Sahtior! Vezi fazele meciului!

Mircea Lucescu FC Porto Liga Campionilor Sahtior Donetk Grupe
Data publicarii: Marti 13 Septembrie 2011, 23:39
Data actualizarii: Marti 13 Septembrie 2011, 23:43

LIVESCORE din 165 de campionate pe mobilul tau - m.sport.ro!

Mircea Lucescu a avut parte de un debut nebun in Liga Campionilor. Sahtior a pierdut pe Dragao dupa ce a reusit sa deschida scorul. Meciul a inceput vijelios cu un Hulk intr-o forma de zile mare. Brazilianul minune al portughezilor a ratat penalty insa in minutul 5. Luiz Adriano a profitat apoi de o gafa incredibila a portarului Helton si a marcat pentru Sahtior. Hulk si-a luat insa revansa. A marcat cu un sut superb de la peste 35 de metri direct in vinclul portii lui Rybka. Ghinioanele s-au tinut lant de echipa lui Mircea Lucescu.  Ratskiy a fost eliimnat inainte de pauza, iar Kleber a facut 2-1 imediat dupa. Chygrynskiy a fost si el eliminat in minutul 82. Lucescu pierde in startul grupei H si se uita cu APOEL imparte primul loc cu Porto in grupa, dupa victoria cipriotilor cu 2-1 din meciul cu Zenit.

Echipele de start:
Porto: Helton, Maicon, Alvaro Pereira, Fucile, Otamendi, Moutinho, James Rodriguez, Fernando, Defour, Kleber, Hulk

Sahtior: Rybka, Rat, Chygrynskiy, Ratskiy, Fernandinho, Jadson, Willian, Srna, Luiz Adriano, Eduardo, Mkhitaryan

LIVE TEXT:
Stadionul este destul de gol la Porto. Un sfert din cele 50.000 de locuri sunt ocupate.
Min 1: A inceput meciul cu Porto in atac!
Min 3: Primul atac al echipei lui Lucescu! Rakitskiy suteaza pe langa poarta lui Helton!
Min 5: Porto ofera rapid replica! Hulk suteaza superb de la marginea careului, mingea cade pe bara!!!
Min 10: Penalty pentru Porto dupa un fault in care facut de Rakitskiy! Executa Hulk si trimite in bara!!!

Min 12: GOOL Sahtior!!! Luiz Adriano profita de o gafa uluitoare a portarului Helton, ii fura mingea scapata din brate si inscrie in poarta goala!!!

Min 13: Portughezii primesc cu greu deschiderea de scor. Au inceput sa arunce cu BRICHETE in teren!
Min 17: Hulk trimite peste poarta din lovitura libera de la 25 de metri!
Min 25: Jadson inscrie, dar se da offside! Elevii lui Lucescu proteseaza, dar golul ramane anulat! Adriano vede galben pentru intarizierea reluarii meciului.
Min 28: GOOOL Porto!!! Hulk trimite o torpila de la 40 de metri direct in vinclul portii lui Rybka!!!

Min 30: Cei de la Porto mai vor un penalty, dar de data asta arbitrul nu mai da. Faza e mai clara decat prima data. :)
Min 32: Hulk mai trimite odata de la distanta, portarul lui Sahtior respinge in lateral!
Min 36: Hulk patrunde din nou in viteza in careu, trece de Mkhitaryan si e pus la pamant, nu se da din nou penalty.
Min 38: Sansa mare si pentru Sahtior! Eduardo patrunde si scapa in fata portarului, dar alege sa paseze in loc sa traga si este blocat!
Min 39: Seara devine neagra pentru Mircea Lucescu. Ratskiy este eliminat dupa o intrare brutala cu talpa la Moutinho!
Min 40: Il Luce il scoate pe Eduardo si il baga pe Kucher.
PAUZA! Porto 1-1 Sahtior dupa o repriza nebuna!
Min 46: Incepe repriza a doua! Fernandinho suteaza putin pe langa poarta lui Helton!
Min 52: GOOL Porto! James Rodriguez dribleaza tot, paseaza in fata portii iar Kleber o trimite in poarta gola!!!

Min 54: Sahtior incearca sa revina! Srna trimite in careu din corner, Kucher reia cu capul peste poarta!
Min 56: Sut blocat pentru Alvaro Pereira, Hulk revine si trage, dar o face peste poarta!
Min 61: Intra Belluschi in locul lui Fernando
MIn 64: Hulk mai trimite o torpila de la distanta, peste poarta.
Min 65: Schimba Lucescu din nou. Iese Jadson si intra Teixeira.
Min 66: Ocazie mare Porto! Rodriguez patrunde la marginea careului si trage, poartarul lui Sahtior reuseste sa respinga!
Min 67: Kleber scapa din marcajul lui Rat, suteaza spre coltul lung, dar mingea a fost deviata in corner.
Min 69: Intra Djalma, iese Kleber
Min 74: Inca o sansa pentru Porto. Defur suteaza pe langa din pozitie buna!
Min 76: Rodriguez mai incerca odata, dar trimite pe langa!
Min 78: Iese Hulk, intra Varela la Porto.
Min 79: Sansa mare pentru Sahior, dar Luiz Adriano si-a prelungit prea mult mingea si i-a permis portarului sa o retina! Era singur atacantul lui Lucescu.
Min 80: Inca o eliminare la Sahtior! Chygrynskiy vede al doilea galben si iese de pe teren.
Min 81: Ocazie mare Porto! Rodriguez trimite superb in bara din lovitura libera de la 25 de metri!!!
Min 87: Djalma trage peste poarta de la mare distanta.

Click aici pentru toate scorurile din Liga Campionilor!