Liverpool la turatie maxima: 3-1 cu PSV

Data publicarii: Joi 02 Octombrie 2008, 01:22
Data actualizarii: Joi 02 Octombrie 2008, 01:56
Liverpool are 6 puncte in doua meciuri in Grupa D si pare favorita la calificare.

Meciul PSV s-a jucat la o singura poarta. Liverpool e de netrecut in acest sezon de Champions League, iar Rafa viseaza la un nou trofeu.

In minutul 5, Kuyt a deschis scorul pentru Liverpool, pentru ca Robbie Keane sa-l duca la 2-0 in minutul 34 printr-un gol de generic. Capitanul Gerrard a marcat in minutul 76 pentru 3-0, iar PSV a inscris golul de onoare in minutul 76, prin Koevermans.

Liverpool: Pepe Reina, Robbie Keane, Steven Gerrard, Fernando Torres, Albert Riera, Fábio Aurélio, Xabi Alonso, Alvaro Arbeloa, Dirk Kuyt, Jamie Carragher, Martin Škrtel

Rezerve: Diego Cavalieri, Andrea Dossena, Daniel Agger, Yossi Benayoun, Ryan Babel, Javier Mascherano, Lucas

PSV Eindhoven: Andreas Isaksson, Jan Kromkamp, Carlos Salcido, Timmy Simons, Edison Méndez, Nordin Amrabat, Jérémie Bréchet, Jason Culina, Dirk Marcellis, Otman Bakkal, Stijn Wuytens.

Rezerve:  Cássio Ramos Francisco Rodríguez, Mike Zonneveld, Danny Koevermans, Erik Pieters, Stefan Nijland, Balázs Dzsudzsák.