FOTO! Ce nebunie! Grafi-TRE a dat 3 goluri de senzatie in Wolfsburg 3-1 TSKA

TSKA Moscova VfL Wolfsburg Grupe
Data publicarii: Miercuri 16 Septembrie 2009, 00:57
Data actualizarii: Miercuri 16 Septembrie 2009, 00:58

VEZI FOTO din Wolfsburg 3-1 TSKA Moscova

Starul brazilian al lui Wolfsburg, cel mai in forma atacant din Germania in sezonul trecut, Grafite, a facut ce-a vrut cu rusii de la TSKA Moscova.

Rusii, cu care ne batem la coeficientii UEFA, s-au trezit condusi din minutul 36, cand Grafite a deschis scorul. Tot el, 5 minute mai tarziu, a reusit dubla, din penalty, iar Wolfsburg intra la pauza cu 2-0.

In repriza a doua, rusii au reusit sa marcheze in minutul 77 prin Dzagoev, insa 10 minute mai tarziu, Grafite a reusit primul hat-trick din acest sezon de Liga si este in acest moment lider in clasamentul golgeterilor, peste Ronaldo, Inzaghi si Muller de la Bayern, fiecare cu 2 goluri.

- Wolfsburg venea dupa o infrangere in Germania cu Leverkusen, 2-3
- Rusii au invins cu 3-0 in campionat cu Krylya Sovetov Samara, in ultima etapa.
- De la TSKA a lipsit Mark Gonzalez, accidentat.
- Wolfsburg nu a putut conta pe Alexander Esswein, accidentat.