Leipzig 3-2 Manchester United, 'Diavolii' merg in Europa League | Dinamo Kiev 1-0 Ferencvaros, Mircea Lucescu se impune in duelul DECISIV si e in primavara europeana

Barcelona Champions League Dinamo Kiev juventus PSG Grupe
Live Blog
CHAMPIONS LEAGUE
Data publicarii: Marti 08 Decembrie 2020, 19:58
Data actualizarii: Miercuri 09 Decembrie 2020, 01:08

Urmarim si comentam impreuna cele mai tari meciuri din Liga Campionilor pe www.sport.ro si facebook.com/sport.ro.

00:06 09 Dec
Rezultatele serii in Champions League

23:47 08 Dec
Leipzig 3-2 Manchester United

GOOOOOLLL MANCHESTER UNITED! Bruno Fernandes (80') din penalty si Maguire (82') reduc din diferenta si United spera din nou la Champions League! Mingea trimisa de Pogba il loveste in cap pe Maguire si Manchester mai are nevoie de un gol pentru a merge in optimile Champions League!

23:32 08 Dec
Leipzig 3-0 Manchester United

Min 69. GOOOOL LEIPZIG! O noua centrare buna a lui Angelino! De data aceasta este randul lui Kluivert sa fie la finalizare. Tanarul atacant olandez pune latul si Leipzig are 3-0!

22:27 08 Dec
PSG 0-0 Istanbul BB

Meciul de la Paris e intrerupt de minute bine! Potrivit mai multor surse de pe Twitter, Sebastian Coltescu este acuzat de rasism dupa ce ar fi jignit un jucator!

UPDATE 10:30: Potrivit ultimelor informatii. Sebastian Coltescu l-ar fi chemat pe centralul Ovidiu Hategan, dupa o faza controversata care l-a avut in mijloc pe Demba Ba.
In momentul in care Coltescu ii explica lui Hategan ce s-a intamplat, l-ar fi facut pe Pierre Webo, antrenorul secund de la Basaksehir, 'negru'. In acel moment, Demba Ba, atacant la echipa turca, a explodat si i-a cerut explicatii lui Coltescu.

22:18 08 Dec
Leipzig 2-0 Manchester United

Min 13. GOOOOOOOOOOLLLLL LEIPZIG! Angelino centreaza perfect din flancul stang si Haidara face 2-0!

22:07 08 Dec
Leipzig 1-0 Manchester United

Min 2. GOOOLLLLLLL LEIPZIG! Sabitzer centreaza din flancul drept, iar Angelino trimite un sut puternic la coltul lung!

21:50 08 Dec
FINAL: Lazio 2-2 Club Brugge

Lazio se califica in cele din urma in optimile Champions League. Italienii au fost egalati in minutul 76, iar in minutul 90+2 Club Brugge putea sa dea lovitura prin De Ketelaere, insa sutul tanarului atacant a lovit bara.
Stefan Radu, intrat in startul reprizei secunde in teren, se califica in optimile Champions League. Daca Lazio ar fi luat bataie de la Brugge, ar fi obtinut doar o calificare in primavara europeana din Europa League.
21:34 08 Dec
Zenit 1-2 Dortmund

Min 79. GOOOOOLLL DORTMUND! Witsel inscrie cu un sut de la marginea careului. Mingea este trimisa in coltul scurt!

21:33 08 Dec
Lazio 2-2 Brugge

Min 76. GOOOOLL Brugge! Vormer centreaza din flancul drept, iar mingea ajunsa in careu la Vanaken este trimisa cu capul in poarta!

21:25 08 Dec
Zenit 1-1 Dortmund

Min 68. GOOOOOOOOOLLLL Dortmund! Piszcek restabileste egalitatea din cativa metri, dupa o respingere slaba a portarului de la Zenit!

Lazio 2-0 Club Brugge

Min 27. GOOOOOLLLL LAZIO! Immobile inscrie din penalty si italienii sunt din nou in avantaj!

20:15 08 Dec
Zenit 1-0 Dortmund

Min 16. GOOOLL ZENIT! Sutormin ii paseaza in centrul careului lui Driussi si acesta inscrie cu un sut plasat cu latul!

20:13 08 Dec
Lazio 1-1 Club Brugge

Min 15. GOOOLL Brugge! Lang suteaza de la marginea careului, insa Reina respinge foarte slab in fata si Vormer restabileste egalitatea!

20:11 08 Dec
Lazio 1-0 Club Brugge

Min 12. GOOOLL Lazio! Luis Alberto patrunde in careu si suteaza la coltul lung! Mingnolet respinge in lateral, insa balonul ajunge la Correa care deschide scorul cu latul!

19:06 08 Dec

Zenit - Dortmund, LIVE TEXT, de la 19:55

Lazio - Club Brugge, LIVE TEXT, de la 19:55

14:04 08 Dec
Astazi incepe ultima etapa a grupelor Champions League. In aceasta seara sunt programate meciurile din grupele E, F, G si H.

Deja calificate in optimile competitiei sunt Chelsea si Sevilla din grupa E, Borussia Dortmund din grupa F si Barcelona si Juventus din grupa G.

Cea mai intensa lupta pentru calificarea in primavara europeana se da in grupa H, unde Manchester United, PSG si RB Leipzig au cate 9 puncte fiecare.

Partida care atrage toate privirile in aceasta seara este Barcelona - Juventus, in care se vor infrunta, pentru prima data dupa mai bine de 30 de luni, Messi si Ronaldo.

In aceeasi grupa G continua si lupta pentru un loc in 16-imile Europa League. Dinamo Kiev si Ferencvaros intalnindu-se intr-un meci direct, programat de la aceeasi ora, 22:00.

Iata programul complet al zilei:

• E ziua meciului asteptat de toata lumea! Messi, fata in fata cu Ronaldo, in Barcelona - Juventus, LIVE TEXT de la ora 22:00 | Programul zilei in Champions League