Barcelona 1 - 1 Basel: VEZI REZUMAT!

Data publicarii: Marti 04 Noiembrie 2008, 23:49
Data actualizarii: Miercuri 05 Noiembrie 2008, 01:39
Fc Barcelona nu s-a omorat cu firea in meciul cu Basel si a terminat la egalitate, 1-1, fiind lider in grupa in care Sahtiorul lui Mircea Lucescu a fost invins la Sporting.

Camp Nou s-a umplut in aceasta seara, fanii catalani venind sa vada spectacol, dupa acel 5-0 al Barcei din meciul tur cu Basel. Cu multe rezerva in prima echipa, Barcelona nu a fortat si echipa lui Guardiola nu a reusit sa se impuna in prima repriza, care s-a terminat la egalitate, 0-0.

Dupa pauza, antrenorul Barcei a inceput sa arunce in lupta greii si Messi, impreuna cu Henry, s-a distrat cu apararea lui Basel si a deschis scorul, in minutul 62. Elvetienii nu s-au dat batuti si au egalat in minutul 82 prin Derdiyok! Barcelona este ca si calificata in optimile de finala, acolo unde va fi insotita de Sporting Lisabona, care a batut Sahtiorul lui Lucescu.

Rezumatul poate fi urmarit doar de utilizatorii din Romania din cauza restrictiilor impuse de UEFA.