Cu tunurile pe ei: Fenerbahce 2 - 5 Arsenal

Data publicarii: Miercuri 22 Octombrie 2008, 00:30
Data actualizarii: Miercuri 22 Octombrie 2008, 00:32
Arsenal face din nou spectacol in grupele Champions League. Dupa 4-0 cu Porto, trupa lui Wenger i-a ingenunchiat pe turcii de la Fenerbahce.

Fara Gallas, Sagna si Toure, Arsenal a stralucit cu Fenerbahce, intr-un meci in care a profitat de orice ocazie pentru a inscrie. Adebayor a fost primul care a deschis scorul in minutul 10, dupa o pasa a lui Fabregas. In minutul urmator, Fabregas reuseste din nou sa paseze decisiv, iar Walcott a inscris pentru 2-0.

Pana in minutul 22 scorul s-a mai modific de doua ori. Prima data la autogolul lui Silvestre, iar apoi la golul lui Diaby. In a doua repriza, marea speranta a lui Wenger, camerunezul Song, a mai inscris o data, pentru 4-1, insa lucrurile nu aveau sa se linisteasca.

Guiza a a facut 4-2, insa nu a mai contat decat la onoare. Ramsey a lovit pentru 5-2 in ultimul minut de prelungiri si a incheiat unul dintre cele mai spectaculoase meciuri din aceasta seara.

Arsenal: Almunia - Clichy, Silvestre, Song, Eboue - Nasri, Denilson, Diaby, Fabregas, Walcott - Adebayor

Fenerbahce: Demirel, Gokhan Gonul, Edu, Lugano, Roberto Carlos - Maldonado, Alex, Sahin, Ugur Boral - Semih Senturk, Guiza