VIDEO SHOW TOTAL IN LIGA: Arsenal 6-0 Braga, Real 2-0 Ajax, Milan 2-0 Auxerre, Bayern 2-0 Roma, Zilina 1-4 Chelsea!

AC Milan AS Roma Bayern Munchen Real Madrid Sahtior Donetk Grupe
Data publicarii: Joi 16 Septembrie 2010, 00:28
Data actualizarii: Joi 16 Septembrie 2010, 14:53

Iata toate rezultatele, clasamentele si cifrele de MIERCURI din Grupele Ligii Campionilor! CLICK AICI PENTRU REZUMATE VIDEO!

Seara buna pentru romani in Liga! Lucescu si CFR au castigat la debutul in acest sezon. Lobont e singurul roman trist... rezerva la Roma, a pierdut cu 2-0 in fata lui Bayern Munchen.

Ibrahimovic, Higuain, Vela, Fabregas si Anelka au facut spectacol in aceasta seara de Liga: fiecare a reusit o dubla si, alaturi de Messi, sunt pe primul loc in clasamentul golgeterilor.

Pentru cei care vor sa vada rezultatele meciurilor de MARTI, clasamentele si cele mai tari informatii si cifre, CLICK AICI!

INFO LIVE:

- CFR Cluj a reusit o performanta azi in Liga: e prima echipa care marcheaza! Rada a marcat la primul sau meci in acest sezon!
- Anelka a stricat o statistica frumoasa pentru CFR Cluj: "Pana in minutul 25, CFR a marcat cat toate echipele din Liga la un loc", pacat ca Anelka a inscris pentru Zilina 0-2 Chelsea in minutul 24 :( Pana in min 25, doar Arsenal a mai reusit sa inscrie, prin Fabregas.
- Am gasit si prima asemanare intre Sorin Cartu si Jose Mourinho. Ambii lovesc cu furie obiecte de pe banca de rezerve. "The Special One" s-a enervat la culme pe banca atunci cand jucatorii sai au ratat incredibil din 8 metri si a inceput sa ia la suturi cateva sticle de apa.
- Avem si cativa pretendenti pentru titlul de golgeter in Liga dupa prima etapa: Anelka, Ibrahimovic, Higuain, Vela si Fabregas au reusit deja cate doua goluri, la fel ca si Messi. Care credeti ca va fi golgeterul Ligii anul asta?
- 15 goluri s-au marcat marti seara in primele 45 de minute din Liga! Seara asta e mai saraca, 9 10 goluri au fost inscrise in prima repriza in toate partidele. (din pacate, Basel a marcat in al doilea minut de prelungire cu CFR si a schimbat statistica... dar a adus si emotii mari la Cluj)
-
Azpilicueta de la Marseille este ghinionistul serii: si-a dat autogol cu Spartak Moscova.
-
Ibrahimovic a reusit sa marcheze primul sau gol de la transferul la AC Milan! UPDATE: Ibracadabra face minuni pe San Siro... a reusit dubla!

Grupa E: 1. Bayern 3p, 2. CFR 3p, 3. Basel 0p, 4. AS Roma 0p

AUTOBASELUL LUI CARTU REZISTA! CFR Cluj 2-1 Basel - vezi aici toate fazele meciului!

BAYERN INCEPE GREU! BAYERN MUNCHEN 2-0 AS ROMA
1-0, min 79: Müller
1-0, min 81: III Gomez
2-0, min 83: Klose

Bayern a avut emotii mari cu Roma, intr-un meci in care Lobont a fost rezerva. Muller a deschis scorul pentru fosta finalista a Ligii in minutul 79, pentru ca Klose sa majoreze avantajul in minutul 83.

Bayern e lider in Grupa E, iar CFR este in acest moment pe locul 2.

Echipele de start:
Bayern: Butt, Van Buyten, Altintop, Olic, Van Bommel, Lahm, Muller, Contento, Badstuber, Schweinsteiger, Kroos
Rezerve: Kraft, Demichelis Klose, Pranjic, Alaba, Gomez, Tymoshchuk

AS Roma: Julio Sergio, Juan, Pizarro, Totti, De Rossi, Perrotta, Borriello, Burdisso, Brighi, Cassetti, Rosi
Rezerve: Lobont, Cicinho, Adriano, Greco, Burdisso, Fabio Simplicio, Menez

Grupa F: 1. Chelsea 3p, 2. Spartak Moscova 3p, 3. Marseille 0p, 4. Zilina 0p.

CUM SA TE BATI DE UNUL SINGUR? MARSEILLE 0-1 SPARTAK MOSCOVA
0-0, min 55: III Alex
0-0, min 61: III Brandao
0-1, min 82: Azpilicueta autogol

Azpilicueta e omul negru pentru Marseille! Francezii s-au batut singuri in fata rusilor de la Spartak Moscova, cand Azpilicueta si-a dat autogol in cel mai prost moment posibil, pe final de meci, in minutul 82.

Marseille: Mandanda, Azpilicueta, Taiwo, Hilton, Cisse, Cheyrou, Lucho Gonzalez, Brandao, Heinze, Andre Ayew, Valbuena
Rezerve: Elinton Andrade, Gignac, Kabore, Ayew, Mbia, Abriel, Sabo

Spartak Moscova: Dykan, Shshukov, Ibson, Welliton, Alex, Parshivlyuk, Makeev, Suchy, Pareja, McGeady, D. Kombarov

1-4, min 55: Oravec

Anelka a facut spectacol in meciul cu Zilina la debutul in acest sezon de Liga. Chelsea a inceput showul in minutul 13, cand Essien a deschis scorul.

Anelka a reusit sa marcheze de doua ori in 4 minute, in min 24 si 28, Sturridge a dus scorul la 4-0 in minutul 48, pentru ca Oravec sa marcheze in minutul 55 golul de onoare dupa o eroare mare a lui Alex.

Zilina: Dubravka, Pecalka, Guldan, Mraz, Pikle, Jez, Oravec, Piacek, Ceesay, Bello, Vladavic
Rezerve: Krnac, Angelovic, Leitner, Majtan, Poliacek, Sourek, Vittor

Chelsea: Cech, Ivanovic, Essien, Benayoun, Mikel, Malouda, Zhirkov, Sturridge, Terry, Alex, Anelka

2-0, min 83: III  Zambrotta

Ibracadabra a scos-o pe Milan miercuri seara in Liga! 66 de minute au asteptat italienii un gol in fata fostei echipe a lui Auxerre, cand Ibracadabra a reusit sa marcheze.

Fostul extraterestru a devenit magician pentru Milan si a majorat avantajul 3 minute mai tarziu, iar italienii s-au stabilit pe primul loc in Grupa alaturi de Real.

AC Milan: Abbiati, Pato, Seedorf, Ibrahimovic, Nesta, Zambrotta, Pirlo, Ambrosini, Bonera, Antonini, Ronaldinho
Rezerve: Amelia, Gattuso, Inzaghi, Abate, Kevin Prince Boateng, Robinho, Yepes

Auxerre: Sorin, Hengbart, Grichting, Coulibaly, Birsa, Mignot, Oliech, Pedretti, Langil, Jelen, Ndinga
Rezerve: Riou, Dudka, Chafni, Le Tallec, Quercia, Sammaritano, Berthod

HIGUAIN L-A SALVAT PE MOURINHO! REAL MADRID 2-0 AJAX

0-0, min 9: III D.d. Zeeuw
0-0, min 28:   III  X. Alonso
1-0, min 31: Higuain
2-0, min 73: Higuain

Higuain l-a salvat pe Mourinho intr-un meci pe care Real l-a dominat de la un cap la altul.

Argentinianul a deschis scorul in minutul 31, pentru ca tot el sa marcheze si pentru 2-0 in minutul 73.

Real Madrid: Casillas, Carvalho, Pepe, Cristiano Ronaldo, Marcelo, Xabi Alonso, Arbeloa, Higuain, Di Maria, Ozil, Khedira
Rezerve: Adan, Benzema, L. Diarra, Granero, Mateos, Canales, Pedro Leon

Ajax: Stekelenburg, Van der Wiel, Alderweireld, Anita, Enoh, Sulejmani, El Hamdaoui, S. De Jong, Emanuelson, Ooijer, De Zeeuw

6-0, min 84: Vela

Arsenal face spectacol in Liga! Fabregas si Vela au reusit fiecare cate o dubla, Arshavin si Chamakh reusind sa completeze lista marcatorilor.

Fabregas a deschis scorul in min 9 din penalty, Arshavin a majorat avantajul dintr-o pasa de gol a lui Fabrgas, pentru ca Chamakh sa inchida tabela la pauza la scorul de 3-0, marcand in minutul 34.

Fabregas a inscris din nou in min 53, urmat de o dubla a lui Vela, in minutele 69 si 84.

Arsenal: Almunia, Sagna, Fabregas, Koscielny, Nasri, Song, Squillaci, Wilshere, Clichy, Arshavin, Chamakh
Rezerve: Fabianski, Rosicky, Vela, Denilson, Djourou, Eboue, Gibbs

Braga: Felipe, Alberto Rodriguez, Moises, Paulo Cesar, Miguel Garcia, Aguiar, Silvio, Alan, Hugo Viana, Vandinho, Matheus
Rezerve: Artus, Paulao, Mossoro, Helder Barbosa, Lima, Andres Madrid, Elton

LUCESCU INCEPE TARE! SAHTIOR 1-0 PARTIZAN BELGRAD - Rat e titular
0-0, min 67: III Srna
1-0, min 71: Srna
1-0, min 72: III  Boya
1-0, min 87: III   Petrovic

Lucescu a fost salvat de Dario Srna in meciul cu Partizan Belgrad. Capitanul lui Sahtior a marcat in min 71 si ucrainienii incep cu o victorie extrem de importanta in aceasta grupa.

Sahtior si Arsenal sunt pe primul loc in Grupa, departajate de golaveraj.