Super-Gerrard: Marseille 1-2 Liverpool

Data publicarii: Marti 16 Septembrie 2008, 21:06
Data actualizarii: Miercuri 17 Septembrie 2008, 04:27
Gerrard a dat recital in fata francezilor de la Marseille, cu doua goluri reusite, unul dupa o executie fenomenala.

In aceasta seara se intalneau doua echipe neinvinse pana acum in acest sezon. Liverpool venea dupa o victorie entuziasmanta contra marilor rivali de la Manchester United, iar Marseille isi cauta gloria de altadata. Francezii au incercat sa faca uitata umilinta de anul trecut, cand au pierdut pe Velodrome cu 4-0, dar, desi au deschis scorul in minutul 23 prin Cana, pana la urma victoria a fost adjudecata tot de englezi.

Capitanul Steven Gerrard a iesit la rampa in minutul 26, egaland dupa doar 3 minute, cu un sut de senzatie care l-a lasat fara replica pe Mandanda. In minutul 32, Babbel este faultat in careu, iar Gerrard executa de doua ori penalty-ul pe acelasi colt si aduce primele 3 puncte pentru Liverpool in aceasta editie de Champions League.