Amenintare pentru CFR: Chelsea 4-0 Bordeaux

Data publicarii: Marti 16 Septembrie 2008, 21:12
Data actualizarii: Miercuri 17 Septembrie 2008, 04:33

In timp ce Clujul castiga la Roma, cu 2-1, in Anglia, Chelsea facea spectacol cu francezii de la Bordeaux.

Lampard a deschis balul in minutul 14, cu un cap sanatos din 6 metri. Joe Cole a ridicat scorul la 2-0 in minutul 30, iar Chelsea intra la pauza cu un avantaj sanatos.

Show-ul a continuat si in repriza a doua, iar dupa mai multe ratari incredibile semnate de baietii lui Scolari, Malouda a inscris pentru 3-0 in minutul 84. Cand Bordeaux se pregatea sa plece, cu bagajele deja facute si umilinta deja suferita, Anelka le-a mai marcat un gol, iar Chelsea castiga cu 4-0 si e pe primul loc in grupa cu CFR.