"Acei idioți mi-au lăsat un gust amar". Arturo Vidal, derapaj incredibil după primele meciuri din grupele Champions League

Arturo Vidal Champions League Grupe Champions League Grupe
Data publicarii: Vineri 22 Septembrie 2023, 22:47
Data actualizarii: Vineri 22 Septembrie 2023, 22:59

Meciurile din grupele celei mai importante competiții inter-cluburi de pe continent au început în această săptămână.

Bayern Munchen a învins-o pe Manchester United cu scorul de 4-3, miercuri seara, pe Allianz Arena, în derby-ul primei etape din grupele Ligii Campionilor la fotbal.

Inter Milano, finalista ediţiei trecute, a evitat înfrângerea în Ţara Bascilor prin golul lui Lautaro Martinez (87), remizând cu Real Sociedad. Gazdele deschiseseră scorul rapid, prin Brais Mendez (4).

Arturo Vidal, reacție dură despre meciurile din Champions League

Mijlocașul chilian (36 de ani) a avut un discurs critic cu privire la partidele disputate în prima rundă a grupelor Champions League.

"Meciul Milan - Newcastle a fost cel mai prost din istoria competiției. Nu se compară cu ce am văzut la Shakhtar - FC Porto, care a fost grandios. Acei idioți de la Milan mi-au lăsat un gust amar. Sunt norocoși pentru că doar știu să alerge, altfel nu ar mai avea ce să caute în Ligă!

Nu-i înțeleg însă pe cei de la Newcastle. Au terminat pe locul 4 în campionatul trecut, dar acum nu mai joacă nimic, este dezgustător.

Trebuiau să-și dea viața pe teren, mai ales că pentru mulți dintre ei era debutul în Ligă. Nu au arătat nimic, m-au enervat de moarte!

Manchester City a fost plictisitoare, ca întotdeauna, iar la prima repriză din PSG - Dortmund era să adorm. Mi-a plăcut numai repriza secundă", a spus Arturo Vidal, în cadrul unei intervenții pe Twich.