Borussia Dortmund Aubameyang Germania
Data publicarii: Sambata 30 Noiembrie 2013, 18:54
Data actualizarii: Sambata 30 Noiembrie 2013, 18:59

►O Țîră de Olanda! Românul e titular duminică, în direct la Sport.ro și Voyo.ro: 13:30 ADO Den Haag – Ajax și 15:30 Feyenoord – PSV

Borussia Dortmund a reusit sa castige un meci foarte dificil la Mainz. Invinsi etapa trecuta cu 3-0 pe propriul teren de catre Bayern Munchen, BVB a cazut pe locul 3 in Bundesliga.

Nebunia a inceput in minutul 60 dupa o reusita splendida a lui Aubameyang! Atacantul Borussiei a trimis perfect dintr-o lovitura libera, fara sanse pentru portar! Vezi aici GOLUL

La doar 4 minute distanta, Choupo-Moting a egalat din penalty. Tot din penalty a reusit o dubla Lewandowski. In minutele 78 si 90+4, polonezul a transformat fara probleme iar Borussia s-a impus cu 3-1 si ramane pe locul 3 in clasament dupa ce Bayer Leverkusen a castigat cu 3-0 in fata lui Nurnberg