"MAXIIIIIIIM!" Golul FABULOS care o duce pe Stuttgart aproape de Bundesliga! Cum a inscris romanul

Alexandru Maxim VfB Stuttgart Germania
Data publicarii: Marti 25 Aprilie 2017, 08:36
Data actualizarii: Marti 25 Aprilie 2017, 08:42

VfB Stuttgart este aproape de revenirea in Bundesliga dupa doar 1 an in liga secunda.

Alexandru Maxim a marcat un gol în meciul de pe teren propriu cu Union Berlin, scor 3-1, din etapa a XXX-a a ligii secunde din Germania. Jucatorul roman a inscris in minutul 29 dintr-o lovitura libera executa perfect!

Pentru Sttuttgart au mai marcat Terodde '33 şi Ginczek '68. Golul oaspeţilor a fost înscris de Polter, în minutul 57. Alexandru Maxim a jucat până în minutul 81.

VfB Stuttgart este lider în clasament, cu 60 de puncte. Union Berlin se află pe locul patru, cu 54 de puncte.

"Mai avem 4 finale acum, trebuie sa ne concentram sa le castigam" a spus Maxim dupa partida.