Lewandowski a dat unul dintre cele mai frumoase goluri din cariera! Era inconjurat de 5 adversari dar a gasit o finalizare GENIALA

Data publicarii: Sambata 26 Iulie 2014, 22:30
Data actualizarii: Duminica 27 Iulie 2014, 17:56

Cel mai important transfer al lui Bayern Munchen in aceasta vara, Robert Lewandowski, adus gratis dupa ce i s-a incheiat contractul cu Borussia Dortmund, a marcat un gol superb in partida cu Borussia Monchengladbach.

In cadrul turneului Telekom Cup, Wolfsburg a reusit sa o invinga la penalty-uri pe Hamburg si astepta adversara din finala. In minutul 29 al meciului dintre Bayern si Gladbach, Lewandowski a ajuns la minge dupa ce portarul respinsese un sut si, cu toate ca se afla intre 5 adversari, el a gasit o finalizare incredibila - a ridicat mingea peste portar ca in curtea scolii!

La Bayern au jucat si alti jucatori importanti precum Javi Martinez sau Frank Ribery, nu si campionii mondiali care vor reveni la echipa in zilele urmatoare. Ribery a marcat pentru 2-0 in minutul 34. Kruse a redus din diferenta din penalty in minutul 42 si apoi a egalat in minutul 60. La penalty-uri, Bayern s-a impus cu 5-4 desi Rafinha ratase - doi jucatori de la Gladbach au ratat si ei doua lovituri consecutive