La revedere Oliver Kahn...

Allianz Arena Bayern Munchen Oliver Kahn Germania
Data publicarii: Miercuri 03 Septembrie 2008, 13:49
Data actualizarii: Miercuri 03 Septembrie 2008, 14:42
Marele portar al lui Bayern Munchen, Oliver Kahn a avut parte ieri de meciul de gala prin care "Kaiserul" a purtat pentru o ultima data manusile de portar.

In cadrul unui eveniment festiv, Bayern Munchen a jucat ieri un meci amical impotriva nationalei Germaniei pentru a-l celebra pe marele Oliver Kahn care s-a retras din fotbal.

In cei 20 de ani de cariera, Oliver Kahn a cucerit titlul european cu Germania in 1996, vicecampion mondial in 2002 cu nationala tarii sale dupa o finala pierduta in fata Braziliei, de opt ori campion al Germaniei cu Bayern Munchen si castigator al trofeului UEFA Champions League in anul 2001 si de patru ori desemnat cel mai bun portar din Europa.

Meciul de retragere a avut loc luni seara pe stadionul Allianz Arena, scorul final fiind 1-1, marcatori, Klose in minutul 51 si Trochowski minutul 33.