FC Bayern Bundesliga Germania Thomas Tuchel
Data publicarii: Duminica 21 Ianuarie 2024, 20:44
Data actualizarii: Duminica 21 Ianuarie 2024, 20:44

FC Bayern Munchen a primit vizita celor de la Bremen în primul eșalon al Germaniei.

”Bavarezii” s-au confruntat cu Bremen pe ”Allianz Arena”, în etapa cu numărul #18 din Bundesliga. La capătul celor 90 de minute, oaspeții au câștigat cu 1-0.

După ce golul lui Justin Gideon din minutul 25 a fost anulat în urma intervenției VAR, care a depistat un fault în construcția fazei, Bremen a deschis în cele din urmă scorul în repriza secundă.

Mitchell Weiser, cotat la 6 milioane de euro, conform site-urilor de specialitate, l-a învins pe Manuel Neuer și a adus trei puncte importante pentru Bremen în lupta pentru evitarea retrogradării.

Pentru Bayern a fost a doua înfrângere din acest sezon în Bundesliga. Prima dată ”bavarezii” au pierdut categoric cu Eintracht Frankfurt, în deplasare, în etapa #14, scor 1-5.

În acest moment, formația dirijată de Thomas Tuchel se află pe locul doi în campionat cu 41 de puncte. ”Bavarezii” au înregistrat, în acest sens, 13 victorii, două rezultate de egalitate și două înfrângeri.