Faza ANULUI in fotbal! "Tata, am dat gol cu mana, anuleaza-l!" Gestul EMOTIONANT dupa care va fi aplaudat pe TOATE stadioanele din lume

marius ebbers St Pauli Germania
Data publicarii: Joi 12 Aprilie 2012, 17:21
Data actualizarii: Joi 12 Aprilie 2012, 17:21

Cati fotbalisti ar fi facut gestul asta in minutul 80 al unei partide DECISIVE pentru promovare? Mai ales cand scorul e 1-1 si faza asta ar putea stabili cine ia punctele?

Atacantul lui St. Pauli, Marius Ebbers, e omul momentului in Germania dupa faza asta!

In minutul 80 al partidei cu Union Berlin a ridicat tot stadionul in picioare cu golul sau! Fanii nu s-au bucurat prea mult. Ebbers a dat gol cu mana, dar asta n-ar fi contat pentru 99% dintre fotbalisti. Arbitrul a tinut sa aiba o discutie cu el, dupa ce jucatorii lui Union au explodat cu protestele!

"Arbitrul Welz m-a intrebat daca am dat gol cu mana si i-am spus ca mi-am folosit atat mana, cat si capul ca sa lovesc mingea. A fost o eroare si am recunoscut-o. Ingerul de pe umarul meu a castigat lupta", a comentat Ebbers pentru Morgenpost dupa meci.

Gestul sau i-a emotionat pe jucatorii lui Union, care nu s-ar fi asteptat niciodata ca jucatorul sa recunoasca.