Dezastru dupa ce a intrat Maxim! In minutul 19 aveau deja 2-0, apoi Reus a pornit motoarele! Ce s-a intamplat pana la final:

Alexandru Maxim Borussia Dortmund VfB Stuttgart Germania
Data publicarii: Sambata 29 Martie 2014, 18:31
Data actualizarii: Sambata 29 Martie 2014, 18:43

►Sambata 21:30 Local Kombat "Innebunesti in Ploiesti!" in direct la Sport.ro si Voyo.ro!

Probleme mari pentru Vfb Stuttgart, echipa romanului Alex Maxim, formatie care in urma cu doar doua sezoane juca impotriva Stelei in grupele Europa League.

Cu prestatii mai putin reusite in ultimele luni, dupa un inceput foarte bun de sezon, Alex Maxim pare sa-si fi pierdut locul de titular in echipa lui Huub Stevens si nici macar golul marcat etapa trecuta nu l-a convins pe tehnician sa-l bage din primul minut pe roman.

Pe locul 17 al clasamentului din Bundesliga inaintea acestei etape, Vfb a primit astazi vizita fostei campioane Borussia Dortmund, svabii sperand la o victorie care sa ii readuca pe linia de plutire.

Iar meciul a inceput perfect pentru acestia, Gentner si Harnik facand 2-0 inainte ca jucatorii lui Klopp sa se trezeasca. Marco Reus, vedeta celor de la Dortmund, a iesit insa la rampa in minutul 30, cand a inscris pentru 2-1.

Repriza a doua a adus insa adevaratul dezastru pentru svabi. Cu Alex Maxim intrat pe teren in minutul 60, echipa lui Huub Stevens a primit alte doua goluri in decurs de doar cateva minute de la Reus, dupa ce Niedermeier a fost eliminat pentru al doilea cartonas galben.