VIDEO Bayern Munchen, egalată dramatic în ultimul minut de prelungiri. Reacția incredibilă a lui Oliver Kahn a făcut înconjurul lumii

Bayern Munchen Borussia Dortmund Oliver Kahn Germania
Data publicarii: Sambata 08 Octombrie 2022, 22:16
Data actualizarii: Sambata 08 Octombrie 2022, 22:37

Borussia Dortmund şi Bayern Munchen au încheiat la egalitate, scor 2-2, într-un meci contând pentru etapa a noua în Bundesliga.

În meciul de pe Signal Iduna Park, Bayern Munchen a condus cu 2-0 prin golurile înscrise de Goretzka (minutul 33) şi Leroy Sane (minutul 53). Gazdele au revenit prin reuşita lui Moukoko, din minutul 74, şi au egalat prin Anthony Modeste, în minutul 90+5, moment în care Oliver Kahn a avut o reacție nervoasă, în tribune.

Campioana Germaniei a rămas în zece oameni, în minutul 90, după eliminarea lui Kingsley Coman, pentru un al doilea cartonaş galben.

Echipa antrenată de Julian Nagelsmann se află pe locul trei în campionat, cu doar 16 puncte, iar în ultimele cinci partide are doar o victorie.

De cealaltă parte, Borussia Dortmund este a patra, la egalitate de puncte cu Bayern Munchen. Pe primele două poziții se află Union Berlin și Freiburg, cu câte 17 puncte, dar un meci mai puțin disputat.

Bayern Munchen pune la cale un transfer spectaculos, pentru 100 de milioane de euro

Bavarezii pun la bătaie nu mai puțin de 100 de milioane de euro pentru transferul unui mijlocaș de 19 ani. Este vorba despre Florian Wirtz, de la Bayern Leverkusen, notează germanii de la Bild.

Oficialii lui Bayern ar fi avut și o întâlnire cu Wirtz, pentru a-l convinge pe acesta să semneze cu echipa care domină fotbalul din Bundesliga de zece ani.

Wirtz nu a evoluat în acest sezon pentru cei de la Leverkusen, din cauza unei accidentări, dar a fost printre cei mai eficienți jucători ai echipei în sezonul precedent, reușind zece pase decisive și șapte goluri, cifre impresionante pentru un jucător de doar 19 ani.