VIDEO Bayern Munchen a uitat să câștige! Bavarezii, fără victorie în Bundesliga în 2023

Bayern Munchen Bundesliga Eintracht Frankfurt RB Leipzig Union Berlin Germania
Data publicarii: Duminica 29 Ianuarie 2023, 08:21
Data actualizarii: Duminica 29 Ianuarie 2023, 08:22

Union Berlin și RB Leipzig s-au apropiat de trupa lui Julian Nagelsmann, care s-a poticnit pe ”Allianz Arena” în ultimul meci.

Bayern Munchen a încheiat la egalitate, sâmbătă, pe teren propriu, cu formaţia Eintracht Frankfurt, scor 1-1, într-un meci din etapa a 18-a a Bundesligii.

Bayern Munchen nu a câştigat încă niciun meci în Bundesliga pe anul 2023. Cu Eintracht Frankfurt, pe ”Allianz Arena”, a fost, din nou, 1-1, la fel ca în celelalte două partide anterioare.

Podiumul din Bundesliga: Bayern - 37 de puncte, Union Berlin - 36, RB Leipzig - 35

Leroy Sane a deschis scorul pentru bavarezi, în minutul 34, dar oaspeţii au egalat în minutul 69, prin Randal Kolo Muani.

În clasament Bayern e lider, cu 37 de puncte, dar poziţia îi este ameninţată de Union Berlin (locul 2 – 36 de puncte) şi RB Leipzig (locul 3 – 35 de puncte).